Łącz pomysły, realizuj projekty!

10 Marzec,2017

Pod tym hasłem w okresie od 13 marca do 14 kwietnia br. będzie trwał nabór propozycji projektów do Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023.

W przypadku naszego miasta procesem rewitalizacji zostaną objęte trzy obszary: Bydgoskie Przedmieście, Podgórz i Stare Miasto. To właśnie projekty realizowane na tych terenach mają szansę znaleźć się w toruńskim programie rewitalizacji. Głównym zadaniem podejmowanych działań będzie minimalizowanie negatywnych zjawisk społecznych wraz z niwelowaniem deficytów występujących w innych sferach (np. przestrzennej, środowiskowej).

Nabór będzie skierowany do podmiotów, które chcą realizować zarówno projekty infrastrukturalne, jak i społeczne. Ujęcie propozycji projektu w Programie Rewitalizacji Torunia do roku 2023 otwiera możliwość ubiegania się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Podstawowym dokumentem określającym zasady jest Regulamin naboru propozycji projektów wraz z fiszkami projektowymi, za pomocą których będzie można zgłaszać swoje pomysły. Wszystkie niezbędne dokumenty znajdą się w punktach, gdzie będzie można składać wypełnioną fiszkę, czyli w Wydziale Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia, Biurze Toruńskiego Centrum Miasta oraz wszystkich Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta. Dodatkowo poniżej znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne do Dworu Artusa o godzinie 18.00, które odbędzie się w dniu 14 marca br.

Regulamin naboru

Fiszka nr 1

Fiszka nr 1 (pdf)

Fiszka nr 2

Fiszka nr 2 (pdf)

Kryteria wyboru (fiszka nr 1)

Kryteria wyboru (fiszka nr 2)

Mapka obszaru rewitalizacji